Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

„E - jak energia”, „M - jak miłość”

Jeżeli znajomość prawa do zmiany sprzedawcy e.e. nie została wzmocniona przez billboardy i audycje radiowe, to na pewno uda się ją wzmocnić rodzinie Mostowiaków...

W ramach kampanii „Masz wybór” - „I Ty możesz zmienić sprzedawcę prądu”, TVP wyemitowała odcinek nr 770 „M - jak miłość” - najbardziej popularnego serialu telewizji publicznej. W serialu pojawił się edukacyjny wątek „energetyczny”.

Małgosia przynosi ulotkę

W jednej ze scen filmu Joanna Koroniewska (Małgorzata Chodakowska z domu Mostowiak), przychodzi do domu wyraźnie zainteresowana perspektywą zmiany firmy od której kupuje energie elektryczną. Okazało się, że Małgosia dowiedziała się o możliwości zmiany sprzedawcy prądu. Skąd ? Od kogo? Z kampanii edukacyjnej Urzędu Regulacji Energetyki. W dłoni trzyma bowiem ulotkę przygotowaną w ramach kampanii URE. Na białym tle widać wyraźnie bakłażanowe „puszki z prądem” - główny element wizualizacji pierwszej części kampanii.

Tomasz wybiera motocykl (na razie)

O tym, że warto zastanowić się nad zmianą sprzedawcy prądu Małgosia opowiada mężowi. Tomek nie wydaje się specjalnie zainteresowany informacjami od żony, i jak każdy mężczyzna od historii o problemach z biurem obsługi klienta zakładu energetycznego, woli pomyśleć o swoim motocyklu. Małgosia jednak nie daje za wygraną i przekonuje Tomka - „by w swoim czasie” zajął się sprawą.

Dla dorosłych i dla dzieci telewizja wątek kręci

Ekipa aktorów serialu pracowała nad energetycznym wątkiem latem 2010 roku. W scenie dotyczącej zmiany sprzedawców wystąpili m.in. Joanna Koroniewska i Andrzej Młynarczyk (Tomek Chodakowski). Oba odcinki wyreżyserował Jarosław Sypniewski.

Odcinek nr 770 można będzie zobaczyć jeszcze dzisiaj o godz. 15.15, tradycyjnie w Programie II TVP. Trzecia emisja w sobotę (23 października), o godz. 7.45.

O tym czy Tomek podejmie odważną misję w Biurze Obsługi Klienta, jednej z wielu firm zajmujących się sprzedażą energii elektrycznej, posiadających koncesje Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, widzowie „M - jak miłość” dowiedzą się już nie długo.

Dokończenie wątku energetycznego już za tydzień, we środę 27 października o godz. 20.40 - w odcinku nr 775.

***

Kampania „Masz wybór” - realizowana jest w ramach projektu „Aktywizacja strony popytowej rynku energii - promocja praw odbiorców energii elektrycznej i gazu wynikających z acquis communautairei współfinansowana ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Data publikacji : 19.10.2010
Data modyfikacji : 30.08.2012

Opcje strony

do góry