XII Konferencja „Przyłączanie i współpraca OZE oraz magazynów energii z systemem elektroenergetycznym”
6-7 maja 2026 r.
Tematem przewodnim konferencji jest współdziałanie instalacji OZE i magazynów energii z systemem elektroenergetycznym. W tym kontekście omawiane będą możliwości świadczenia usług elastyczności oraz uzyskiwanie warunków przyłączenia do sieci. Eksperci dyskutować będą także o kierunkach rozwoju OZE i innowacyjnych technologiach stosowanych w tego typu instalacjach. Nie zabraknie punktu widzenia operatorów, czyli debaty o przystosowaniu infrastruktury sieciowej do źródeł odnawialnych - tak aby zapewnić bezpieczeństwo jej pracy i niezawodność dostaw energii.
Przedsięwzięcie objął patronatem Prezes Urzędu Regulacji Energetyki.
Organizatorem jest Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, Enea Operator Sp. z o.o., Energa-Operator S.A., PGE Dystrybucja S.A., Stoen Operator Sp. z o.o., TAURON Dystrybucja S.A.
Więcej na stronie Wydarzenia: https://ptpiree.pl/oze/