Nawigacja

XII Konferencja „Przyłączanie i współpraca OZE oraz magazynów energii z systemem elektroenergetycznym”

6-7 maja 2026 r.

Tematem przewodnim konferencji jest współdziałanie instalacji OZE  i magazynów energii z systemem elektroenergetycznym. W tym kontekście omawiane będą możliwości świadczenia usług elastyczności oraz uzyskiwanie warunków przyłączenia do sieci. Eksperci dyskutować będą także o kierunkach rozwoju OZE i innowacyjnych technologiach stosowanych w tego typu instalacjach. Nie zabraknie punktu widzenia operatorów, czyli debaty o przystosowaniu infrastruktury sieciowej do źródeł odnawialnych  -  tak aby zapewnić bezpieczeństwo jej pracy i niezawodność dostaw energii. 

Przedsięwzięcie objął patronatem Prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Organizatorem jest Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, Enea Operator Sp. z o.o., Energa-Operator S.A., PGE Dystrybucja S.A., Stoen Operator Sp. z o.o., TAURON Dystrybucja S.A.

Więcej na stronie Wydarzenia: https://ptpiree.pl/oze/ 

Data publikacji : 22.04.2026
Data modyfikacji : 22.04.2026

Opcje strony

do góry