Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie Roku Giełdowego 2018 z udziałem Prezesa URE

21 marca br. odbyło się uroczyste Podsumowanie Roku Giełdowego 2018, podczas którego Towarowa Giełda Energii oraz Izba Rozliczeniowa Giełd Towarowych jako gospodarze wydarzenia, uhonorowały statuetkami spółki oraz maklerów działających na rynkach prowadzonych przez TGE.

Podczas tegorocznej Gali Prezesowi URE przyznano nagrodę specjalną „Platynowy Megawat” za wkład w rozwój giełdowego rynku energii i gazu. Maciej Bando odbierając nagrodę podkreślił udaną pięcioletnią współpracę z TGE oraz walor transparentności i rozwoju konkurencyjnego rynku dzięki obrotowi na giełdzie towarowej.

- Dla Prezesa URE jako regulatora rynków energii i  gazu, którego misją jest dbałość o równowagę pomiędzy przedsiębiorstwami energetycznymi a odbiorcami końcowymi, istotną sprawą jest rozwój konkurencji. Dlatego też Prezes URE jest tak aktywnie zaangażowany w rozwój giełdy towarowej w Polsce. Z perspektywy Regulatora bardzo ważnym instrumentem wspierającym rozwój handlu giełdowego jest tzw. obligo. Obligo giełdowe gwarantuje płynność rynku hurtowego, co z kolei ma wpływ na konkurencję na rynku detalicznym - dodał laureat nagrody specjalnej.

Więcej na stronie organizatora https://www.tge.pl/pl/27/aktualnosci/876/towarowa-gielda-energii-oraz-izba-rozliczeniowa-gield-towarowych

Data publikacji : 22.03.2019
Data modyfikacji : 22.03.2019

Opcje strony

do góry