Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prezes URE uczestnikiem uroczystego podsumowania VII edycji Akademii Energii

27 czerwca br. na GPW w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowania VII edycji Akademii Energii. Od początku działania projektu patronatem honorowym Akademii Energii jest Prezes Urzędu Regulacji Energetyki. Ten projekt edukacyjny organizowany przez Fundację im. Lesława A. Pagi wraz z największymi firmami energetycznymi, skierowany jest do studentów i absolwentów, którzy swoją przyszłość zawodową wiążą z sektorem energetycznym. Celem wydarzenia jest integracja środowisk, które będą ze sobą współpracować w przyszłości oraz umożliwienie skorzystania z doświadczeń i wiedzy ekspertów.

Tegoroczną uroczystość zakończenia VII edycji Akademii Energii otworzyło wystąpienie Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki Macieja Bando. Prezes URE podkreślił ważną rolę młodego pokolenia, które w czasie najbliższych lat będzie kształtowało energetykę w Polsce, w Europie i na świecie.

Kulminacyjnym punktem wieczoru była debata, w której udział wzięli przedstawiciele instytucji i firm związanych z polskim sektorem energetycznym. Poza Prezesem URE, w rozmowie uczestniczyli dr Dariusz Dzirba - Dyrektor Departamentu Badań i Rozwoju PGNiG S.A, dr Dawid Klimczak - Członek Zarządu ENEA S.A., mec. Magdalena Mitas z Kancelarii Magnusson Tokaj i Partnerzy, dr Tomasz Żołyniak - Prezes Zarządu CEO Energia Polska, Piotr Obrycki - Dyrektor Biura Badań i Rozwoju PKP Energetyka oraz dr Ryszard Stefański - Dyrektor Działu Rozwoju EWE Polska.

Głównym przedmiotem rozmowy były tematy poruszone w prezentacjach przygotowanych przez Stypendystów Akademii Energii. Dotyczyły one pięciu zagadnień:

  • Konsument w Polsce a konsument w EU - dlaczego nie chcemy zmieniać sprzedawcy?
  • Czy możemy być samowystarczalni energetycznie?
  • Paliwa - co będziemy „tankować”.
  • Jak będziemy oddychać ? Smog, efektywność energetyczna, ubóstwo energetyczne.
  • Digitalizacja - czy przybliża do odbiorcy ?

Więcej informacji na: www.paga.org.pl/ae.

Data publikacji : 28.06.2018
Data modyfikacji : 28.06.2018

Opcje strony

do góry