Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prezes URE o rynku mocy na XVIII Forum Zmieniamy Polski Przemysł

Szef URE Maciej Bando wziął udział w corocznym Forum, które odbyło się 25 stycznia br. w Warszawie. Uczestnikami Forum były najważniejsze postacie polskiej i europejskiej gospodarki, reprezentanci czołowych polskich przedsiębiorstw, przedstawiciele rządu oraz eksperci gospodarczy.

Ważne miejsce w agendzie wydarzenia zajęła tematyka rynku mocy w Polsce, bezpieczeństwa energetycznego oraz skutków wprowadzenia rynku mocy dla polskiej gospodarki. W dyskusji, razem z Prezesem URE, wzięli udział: Jarosław Broda wiceprezes zarządu ds. zarządzania majątkiem i rozwoju, Tauron Polska Energia SA; Dawid Klimczak - prezes zarządu Enea Trading; Piotr Zawistowski prezes zarządu Towarowa Giełda Energii SA; Jerzy Kozicz prezes zarządu CMC Poland oraz Janusz Steinhoff.

Wśród tematów poruszanych podczas sesji znalazły się zagadnienia dotyczące kamieni milowych wprowadzania rynku mocy w Polsce, aktualnego stanu prawnego oraz bezpieczeństwa systemu elektroenergetycznego. Zaproszeni do panelu goście rozmawiali także o wpływie rynku mocy nie tylko na rynek energii, ale także na całą polską gospodarkę, zarówno pod kątem odbiorców energochłonnych, jak i indywidualnych. Zatem wiele miejsca poświęcono debacie nt. finansowania rynku mocy oraz kosztach po stronie odbiorców i długofalowych skutków, także w kontekście konkurencyjności polskiej gospodarki. „Należy pamiętać, że polityka energetyczna kraju, na którą (nawiasem mówiąc) ciągle czekamy, jest elementem polityki gospodarczej kraju” - powiedział Prezes URE podsumowując dyskusję i przychylając się do opinii przedmówców.

Podczas całego Forum dyskutowano o celach i wyzwaniach dla polskiej gospodarki na najbliższe 20 lat. Gościom zaproponowano szeroki zakres tematów - zarówno w ramach sesji głównej, jak i w toczących się równolegle branżowych debatach panelowych.

Forum zakończyła uroczysta Gala przyznania tytułów „Tego, który zmienia polski przemysł” połączona z 20-leciem Organizatora - spółki PTWP - wydawcy Nowego Przemysłu, podczas której zostały wręczone wyróżnienia w szczególnej konwencji - podsumowującej minione 20 lat.

Więcej na wnp.pl.

Data publikacji : 25.01.2018

Opcje strony

do góry