Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prezes URE na XXVI edycji EuroPOWER

Konferencja energetyczna EuroPOWER to już 26 edycja jednego z ważniejszych wydarzeń w branży energetycznej w Polsce. Również tym razem w gronie zaproszonych do udziału gości był Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, Maciej Bando.

Przed uczestnikami konferencji, którą otworzył Minister Energii Krzysztof Tchórzewski, podobnie jak w poprzednich edycjach, postawiono zadanie omówienia najbardziej aktualnych wyzwań i problemów z związanych z sektorem energetycznym. Podczas Konferencji zostały poruszone najistotniejsze zmiany zachodzące obecnie w energetyce, a zatem tematy związane z rynkiem mocy, pakietem zimowym, rynkiem gazu, nowoczesnymi technologiami i wykorzystaniem sztucznej inteligencji w energetyce oraz Programem Rozwoju Elektromobilności.

Pierwszego dnia konferencji w debacie pt.: „Rynek Mocy – przygotowania do pierwszej aukcji”, w której brał udział Prezes Maciej Bando, uczestnicy rozmawiali o przewidywanym modelu i konsekwencjach rynku mocy. Dyskusja skupiła się na rozwiązaniach i możliwościach rozwiązania problemów krótko- i długoterminowych energetyki, ponieważ wszyscy uczestnicy debaty byli zgodni, że nie ma już wątpliwości co do konieczności wprowadzenia rynku mocy. Urząd Regulacji Energetyki od wielu lat podkreśla, że rynek mocy jest niezbędny dla płynnego funkcjonowania i zachowania bezpieczeństwa energetycznego – mówił Prezes Maciej Bando. Jednocześnie zwrócił on uwagę, że „w tym nowym dwutowarowym modelu rynku energii, jaki niesie ze sobą rynek mocy, brakuje nowych zasad usług systemowych”. Debatę zgodnie podsumowano, że rynek mocy jest doraźnym rozwiązaniem bieżących problemów na najbliższe lata, jednakże nieodzowne jest określenie podstawowych celów strategicznych dla polskiej energetyki poprzez politykę energetyczną kraju.

Konferencję EuroPOWER objął patronatem honorowym Prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Data publikacji : 08.11.2017
Data modyfikacji : 09.11.2017

Opcje strony

do góry