Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konkurs „20 lat polskiej energetyki w obiektywie” podsumowany

W tym tygodniu, wraz z nadejściem wiosny, podczas posiedzenia Jury Konkursu, składającego się z przedstawicieli organizatora tj. Urzędu Regulacji Energetyki i partnerów Konkursu: OGP GAZ-System S.A. oraz Fundacji im. Lesława A. Pagi, zostali wyłonieni Zwycięzcy Konkursu. Nazwiska Zwycięzców zostaną ogłoszone podczas tegorocznej uroczystości podsumowania VI Akademii Energii, organizowanej przez Fundację im. Lesława A. Pagi, która odbędzie się 4 kwietnia br. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Na konkurs fotograficzny „20 lat polskiej energetyki w obiektywie” wpłynęło łącznie 168 prac 56 autorów. Ze względów regulaminowych zakwalifikowano 96 prac 41 autorów. Prace można było składać od 25 listopada 2016 r. do 5 marca 2017 r.

Nie tylko ze względu na ilość, ale przede wszystkim ze względu na wysoki poziom i różnorodność podejścia i zobrazowania tematu, wybór członków Jury był bardzo trudny i po wielu dyskusjach osiągnięto kompromis wybierając trzy zwycięskie prace, których autorzy zostaną nagrodzeni. W trakcie gorących obrad Jury podjęło decyzję o wyróżnieniu dodatkowej pracy, a także przyznaniu specjalnego wyróżnienia Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

Konkurs miał na celu wykonanie fotografii ukazującej zmiany w polskiej branży energetycznej dokonane na przestrzeni minionych 20 lat, pokazane w ciekawy i oryginalny sposób. Wszystkie zakwalifikowane prace cechuje unikatowe podejście do tematyki konkursowej oraz wysoki poziom artystyczny.

W konkursie przewidziano jedną nagrodę główną oraz dwie nagrody dodatkowe.

Data publikacji : 23.03.2017
Data modyfikacji : 24.03.2017

Opcje strony

do góry