Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strona internetowa URE narzędziem informacji o rynku energii

Ponad 2 miliony odsłon i blisko 621 tysięcy unikalnych użytkowników zarejestrowano na stronie www.ure.gov.pl w 2012 r. - wynika ze statystyk prowadzonych przez Urząd Regulacji Energetyki. Dane zebrane na koniec 2012 r. wskazują na niesłabnące zainteresowanie głównym serwisem internetowym Urzędu w porównaniu do roku 2011.

Podstawowym narzędziem informacji o rynku energii wykorzystywanym w Urzędzie jest strona internetowa, która zawiera aktualizowane na bieżąco wiadomości i opracowania dotyczące działalności regulatora. To właśnie stąd Interesariusz URE może dowiedzieć się o inicjatywach podejmowanych przez regulatora na rzecz rozwoju rynków energii. Tutaj także publikowane są stanowiska regulatora, obowiązujące akty prawne, przydatne informacje i opracowania związane z funkcjonowaniem sektora energetycznego.

Zapotrzebowanie na informacje przekazywane przez regulatora poprzez portale internetowe potwierdzają statystyki odwiedzin wybranych stron i serwisów URE. W minionym roku wzrosła nie tylko liczba odwiedzin strony dedykowanej zmianie sprzedawcy energii www.MaszWybor.ure.gov.pl, wynosząc ponad 250 tysięcy, przy liczbie 92 tysięcy unikalnych użytkowników, ale także znajdująca się na niej aplikacja Cenowy Energetyczny Kalkulator Internetowy CENKI. Serwis, zawierający narzędzie umożliwiające porównywanie ofert cenowych sprzedawców, skierowanych do odbiorców energii w gospodarstwach domowych, zarejestrował ponad 88 tysięcy odwiedzin, z czego blisko 72 tysiące stanowili unikalni użytkownicy.

Dane pokazują, że Interesariusze URE chętnie zaglądali również do Biuletynu Informacji Publicznej (BIP URE), który zawiera m.in. bazy danych koncesjonowanych przedsiębiorstw, operatorów systemów dystrybucyjnych (OSD) elektroenergetycznych i gazowych oraz decyzje taryfowe. W 2012 r. odnotowano ponad 860 tysięcy odwiedzin i 183 tysiące unikalnych użytkowników.

Cieszy również fakt, że stale rośnie zainteresowanie czytelnictwem dystrybuowanego raz w tygodniu Newslettera URE.

Dziękujemy Państwu, Użytkownikom serwisów internetowych URE, za zainteresowanie i zachęcamy do regularnego odwiedzania stale aktualizowanych portali internetowych Urzędu.
 

Data publikacji : 22.04.2013

Opcje strony

do góry