Nawigacja

Zakończono trzeci etap testów Internetowej Platformy Aukcyjnej (IPA)

23 września 2016 r. został zakończony trzeci etap testów Internetowej Platformy Aukcyjnej (IPA), w trakcie którego zorganizowano cztery aukcje symulacyjne. Parametry poszczególnych aukcji symulacyjnych, czas trwania sesji, a także wyniki zostały podane w odrębnych informacjach, dostępnych w zakładce ogłoszenia.

Łącznie we wszystkich aukcjach Wytwórcy złożyli 28 ofert na sprzedaż energii elektrycznej wytworzonej w instalacjach odnawialnego źródła energii. Każdy z Wytwórców, za pośrednictwem IPA, otrzymał indywidualną informację na temat wyniku rozstrzygniętych aukcji (oferta wygrana albo oferta przegrana). Przypominamy, że udział w aukcjach symulacyjnych, w tym prezentowany w IPA wynik aukcji, nie rodzi żadnych skutków prawnych.

Chcielibyśmy Państwu serdecznie podziękować za aktywny udział w testach i liczne spostrzeżenia dotyczące funkcjonowania IPA. Wszystkie zgłoszone przez Państwa uwagi zostały szczegółowo przeanalizowane i przyczynią się do usprawnienia i optymalizacji działania IPA.

Tym samym urząd zakończył testy aplikacji, umożliwiającej przeprowadzenie aukcji wg. stanu prawnego obowiązującego do 30 czerwca 2016 r.

Jednocześnie informujemy, że obecnie trwają prace analityczno-informatyczne mające na celu dostosowanie systemu do przepisów zawartych w ustawie z 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2016 poz.925). Ewentualne udostępnienie aplikacji będzie zależne od stanu zaawansowania tych prac.

Data publikacji : 26.09.2016
Data modyfikacji : 29.11.2018

Opcje strony

do góry