Efektywność energetyczna
-
Kalkulator oszczędności energii - sprawdź, ile energii elektrycznej zużywają twoje urządzenia
-
Przedstawiciel URE w Komitecie Sterującym projektu promującego przeprowadzenie audytu energetycznego oraz inwestycji w obszarze efektywności energetycznej w sektorze MŚP
-
Do 30 czerwca - możliwości umarzania tzw. „przetargowych” świadectw efektywności energetycznej (instrument PMEF) oraz świadectw terminowych (instrument PMEF-2018)
UWAGA AKTUALIZACJA: W związku ze zmianą ustawy o efektywności energetycznej świadectwa przetargowe można umarzać do dnia 30 czerwca 2021 r. a nie 2019 r. (tak więc to rok 2020, a nie rok 2018, jest ostatnim rokiem za który można tymi świadectwami realizować obowiązek)
-
Piąty przetarg na wybór przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej został rozstrzygnięty
W dniu 20 lipca 2017 r. Komisja przetargowa powołana przez Prezesa URE rozstrzygnęła piąty przetarg na wybór przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej.
-
Obowiązek sporządzenia audytu energetycznego przedsiębiorstwa
-
Zasady realizacji obowiązku w zakresie umarzania świadectw efektywności energetycznej lub uiszczania opłaty zastępczej za 2016 rok i za lata następne
-
Obowiązek zawiadomienia Prezesa URE o przeprowadzonym audycie energetycznym przedsiębiorstwa
W związku z pojawiającymi się ze strony przedsiębiorców pytaniami, dotyczącymi sposobu realizacji obowiązku zawiadomienia Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki o przeprowadzonym audycie energetycznym przedsiębiorstwa (art. 38 ust. 1 ustawy z 20 maja 2016 r. o efektywności energetycznej - Dz. U. z 2016 r. poz. 831), poniżej załączamy przykładowy wzór przedmiotowego zawiadomienia przygotowany w formie pliku edytowalnego, w celu zapewnienia porównywalności przedstawianych Prezesowi URE danych.