Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

O zielonej energii z szarego popiołu. URE na konferencji „Nowej Energii”

Nowoczesne technologie utylizacji odpadów i uzyskiwanie czystej energii z odpadów - to główne przesłanie III edycji konferencji „Termiczne Przekształcanie Odpadów Komunalnych”.

W dniach 23 i 24 lutego 2011 r., eksperci Urzędu Regulacji Energetyki uczestniczyli w zorganizowanej przez redakcję czasopisma „Nowa Energia” - III Ogólnopolskiej Konferencji Tematycznej „Termiczne Przekształcanie Odpadów Komunalnych - aspekty prawne, realizacja inwestycji, finansowanie, technologie”.

Atutem spotkania był innowacyjny pomysł konferencji łączący teorię zaawansowanych badań naukowych i praktykę doświadczenia firm działających na rynku polskim i rynkach zagranicznych, w zakresie realizacji inwestycji związanych z termicznym przekształcaniem odpadów komunalnych. Podczas konferencji zaprezentowano historyczny przegląd możliwości termicznej utylizacji odpadów, w tym możliwości wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w procesie termicznej utylizacji odpadów oraz możliwości zastosowania nowoczesnych technologii.

Eksperci URE, Adam Dobrowolski i Leszek Wodzyński, przygotowali prezentację pt. „Zasady koncesjonowania odnawialnych źródeł energii - rola i zadania Prezesa URE”, wzięli udział w dyskusji i odpowiadali na pytania gości konferencji.

Z kolei ekspert URE Paweł Bogusławski został zaproszony do udziału w panelu dyskusyjnym, w którym przedstawił m.in. informacje w zakresie przepisów nakładających obowiązek zakupu ciepła wytwarzanego w przyłączonych do sieci odnawialnych źródłach energii. Ekspert URE mówił również o obowiązkach przedsiębiorstwa ciepłowniczego dotyczących minimalizacji kosztów dostarczania ciepła do odbiorców.

III Ogólnopolską Konferencję Tematyczną „Termiczne Przekształcanie Odpadów Komunalnych - aspekty prawne, realizacja inwestycji, finansowanie, technologie” zakończyło spotkanie z „praktyką” Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych.

Data publikacji : 01.03.2011
Data modyfikacji : 30.08.2012

Opcje strony

do góry