Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

URE w regionach z Młodymi Elektrykami

O konkurencyjnym rynku energii oraz o zmianach sprzedawcy e.e. informowali eksperci URE z Południowo - Zachodniego Oddziału Terenowego URE we Wrocławiu.

URE na 100 lecie Uczelni Technicznych Wrocławia

XII edycja Ogólnopolskich Dni Młodego Elektryka odbywała się w dniach 21 - 24 października 2010 roku w Szklarskiej Porębie w ramach obchodów 100 - lecia Uczelni Technicznych we Wrocławiu. ODME są wydarzeniem międzynarodowym, dobrze znanym w środowisku studentów uczelni technicznych oraz pracowników branży energetycznej i elektrotechnicznej. W XII ODME uczestniczyło około 120 studentów uczelni technicznych z Polski i zagranicy.

W spotkaniu w Szklarskiej Porębie wzięli udział eksperci Urzędu Regulacji Energetyki: Sławomir Siejko i Mirosław Kaczmarek. Sławomir Siejko zeprezentował uczestnikom spotkania zasady funkcjonowania konkurencyjnego rynku energii elektrycznej oraz problematykę związaną z możliwością zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. Z kolei, ekspert URE, Mirosław Kaczmarek przedstawił prezentację dotyczącą systemu wsparcia odnawialnych źródeł energii.

Organizatorami tegorocznej edycji ODME była Politechnika Wrocławska i Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

Zrób sobie dom we Wrocławiu...

O tym jak dużą popularnością cieszą się programy informacyjne adresowane do konsumentów, nie trzeba nikogo przekonywać. Zainteresowanie konsumentów informacją i fachowymi poradami nie słabnie. W odpowiedzi na to zainteresowanie redaktor Agata Ałykow z wrocławskiego ośrodka Telewizji Polskiej, prowadzi cykliczny program „Zrób sobie dom”, adresowany do każdego, kto jest lub chce stać się właścicielem domu czy mieszkania. 30 października 2010 roku (początek programu o godzinie 17:00), gościem redaktor Agaty Ałykow był Sławomir Siejko, ekspert z Południowo - Zachodniego Oddziału Terenowego URE we Wrocławiu. Ekspert URE przedstawił widzom programu możliwości konsumentów i korzyści wynikające z wyboru nowego sprzedawcy energii elektrycznej. Sławomir Siejko zwrócił uwagę na wprowadzone z inicjatywy Prezesa URE, znaczne ułatwienia w procedurze zmiany sprzedawcy oraz podkreślił znaczenie prowadzonej przez Prezesa URE kampanii informacyjnej: „I ty możesz zmienić sprzedawcę prądu” dla rozwoju konkurencyjnego rynku energii elektrycznej w Polsce.

***

Z inicjatywy Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki w całym kraju eksperci URE uczestniczą w spotkaniach adresowanych do odbiorców energii elektrycznej. Transfer wiedzy dotyczącej praw odbiorców i sytuacji odbiorcy na rynku energii to podstawowe działanie edukacyjne prowadzone przez zespół URE. Niepełna znajomość praw i obowiązków to poważna bariera utrudniająca odbiorcom uczestnictwo w rynku energii, warto ją przekraczać dla wspólnego dobra wszystkich uczestników gry rynkowej.

Data publikacji : 17.11.2010
Data modyfikacji : 17.11.2010

Opcje strony

do góry