Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prezes URE gospodarzem panelu energetycznego podczas XIX Forum Ekonomicznego w Krynicy

Uwarunkowania inwestycyjne i regulacja w sektorze elektroenergetycznym w krajach Europy Centralnej i Wschodniej będą tematem panelu dyskusyjnego odbywającego się w ramach Forum Ekonomicznego w Krynicy. Forum odbędzie się w dniach 9-12 września 2009 r.

Potrzeby inwestycyjne i modernizacyjne sektora elektroenergetycznego w Polsce oraz Europie Centralnej i Wschodniej, w tym zwłaszcza konieczność zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego w regionie, implementacje dyrektyw Komisji Europejskiej oraz założeń tzw. III pakietu klimatycznego w krajowych politykach energetycznych - to powody dla których dyskusja panelowa zostanie skoncentrowana na zagadnieniach związanych z procesami inwestycyjnymi w sektorze. Dyskutowane będą m.in. kwestie związane z inwestycjami w nowe technologie, alternatywne źródła energii, ciągłość i dywersyfikację dostaw.

Moderatorem panelu będzie Marek Woszczyk, wiceprezes Urzędu Regulacji Energetyki. W dyskusji udział wezmą Vidmantas Jankauskas, wieloletni przewodniczący litewskiej Państwowej Komisji Kontroli Cen i Energii, a w latach 2003 - 2005 przewodniczący europejskiego stowarzyszenia regulatorów ERRA, Alessandro Ortis, prezes włoskiej Komisji Regulacji Energii Elektrycznej i Gazu, oraz Mariusz Swora, prezes URE.

Panel Urzędu Regulacji Energetyki pt. „Między Wschodem a Zachodem: uwarunkowania inwestycyjne i regulacja w sektorze elektroenergetycznym w krajach Europy Centralnej i Wschodniej” odbędzie się 10 września w godz. 13.20 - 14.35 w Starym Domu Zdrojowym (sala balowa) przy ul. Nowatorskiego 2 w Krynicy.

URE jest Partnerem Instytutu Studiów Wschodnich, Organizatora Forum. Więcej na temat krynickiego spotkania na stronie internetowej www.forum-ekonomiczne.pl.

Data publikacji : 03.09.2009
Data modyfikacji : 04.09.2009

Opcje strony

do góry