Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Debata "Białe Certyfikaty - finansowe wsparcie efektywności energetycznej", 28 stycznia 2008 r.

28 stycznia 2008 r. w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej odbyła się debata „Białe Certyfikaty − finansowe wsparcie efektywności energetycznej”, zorganizowana przez Procesy Inwestycyjne Sp. z o.o. oraz Przewodniczącego Społecznej Rady Konsultacyjnej Energetyki prof. Krzysztofa Żmijewskiego.

Debata była już drugą z cyklu i miała na celu poddanie pod dyskusję najważniejszych kwestii związanych z wdrożeniem i realizacją zaakceptowanego przez Ministerstwo Gospodarki systemu białych certyfikatów, a także zaprezentowanie rozwiązań i korzyści płynących z wdrożenia systemu.

Zarówno dla każdego przedsiębiorstwa, jak i dla całej polskiej gospodarki, jednym z kluczowych aktualnie zagadnień jest efektywność energetyczna, a także sprostanie wskazanym przez Unię Europejską celom wyznaczonym na 2016 r. (redukcja zużycia energii końcowej o 9%) oraz 2020 r. (poprawa efektywności energetycznej gospodarki o 20%). Wyzwania te będą musiały pociągać za sobą liczne inwestycje, dlatego niezwykle ważne z punktu widzenia inwestorów jest systemowe podejście do finansowego wsparcia efektywności energetycznej.

Udział w debacie wzięli: dr Mariusz Swora − Prezes URE oraz dr Zdzisław Muras − dyrektor Departamentu Przedsiębiorstw Energetycznych URE.

Prezentacje oraz zapisy wideo z debaty dostępne są pod adresem: www.proinwestycje.pl.

Data publikacji : 04.02.2008

Opcje strony

do góry